Ból kolan – czym zastąpić trening na bieżni?

Ból kolan wyklucza biegacza z dalszych treningów. To znak, że na jakiś czas trzeba znaleźć alternatywę. Tutaj przedstawiamy kilka urządzeń do ćwiczeń, które pozwolą dalej zachować dobrą formę, ćwicząc na innych urządzeniach.

Rower treningowy

Intensywny trening na rowerze stacjonarnym pozwoli nam zachować dobrą kondycję i wytrzymałość. Podczas treningu warto stale monitorować takie parametry jak puls i czas treningu, aby wysiłek był zbliżony do treningu biegowego. Trening na rowerze stacjonarnym nie obciąża kręgosłupa oraz stawów. Jest bardziej bezpieczny dla kolan. Dodatkowo jazda na rowerku wyszczupli uda, łydki, poprawi krążenie krwi i ładnie ukształtuje mięśnie. Podczas treningu pracują również mięśnie brzucha, a także pośladków. Jest to idealna alternatywa dla ćwiczeń na bieżni.

Do zwykłego treningu wystarczy nam mechaniczny rower treningowy. W hop-sport.pl kupimy go już od 200 zł. Dla osób bardzie wymagających polecamy rowerki magnetyczne lub elektromagnetyczne. Natomiast rowery spinningowe pozwolą na bardzo intensywny trening.

rower treningowy

Źródło: www.hop-sport.pl

Ergometr wioślarski

To kolejna bardzo ciekawa propozycja. Trening na wioślarzu pobudzi do pracy nawet 95% mięśni. Ćwiczenia na ergometrze wioślarskim poprawiają wydolność organizmu. To świetne rozwiązanie do zachowania dobrej formy po kontuzji, czy w czasie zimy. Trening pozwala wzmocnić całe ciało, rozwinąć siłę mięśniową, a także poprawia postawę. Podczas ćwiczeń na tym urządzeniu trzeba zachować odpowiednią postawę, to klucz do uzyskania pożądanych efektów.

ergometr wioślarski

Źródło: www.hop-sport.pl

Orbitrek

To kolejne urządzenie bezpieczne dla stawów. Ćwiczenia na orbitreku pozwalają nie tylko na zachowanie dobrej formy i wytrzymałości, ale również wspiera odchudzanie. W czasie 1 treningu możemy spalić nawet 800 kcal. Jest to urządzenie które przyspiesza metabolizm, pozwala na utratę tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha, ud, bioder oraz ramion. Poprawia funkcjonowanie układu krążenia, wzmacnia mięśnie i ich regenerację.

orbitrek

Źródło: www.hop-sport.pl

Jeżeli szukasz rowerka treningowego, wioślarza, orbitreka lub innych przyrządów do ćwiczeń, które pomogą Ci zachować smukłą i wysportowaną sylwetkę, sprawdź asortyment sklepu Hop-sport.pl Tutaj znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do domowej siłowni.