Magnetyczna czy elektryczna, która bieżnia lepsza?

Coraz więcej z nas, czy to w Polsce, czy za granicą zaczyna dbać o swoje ciało. Powód jest jeden- nie chcemy mieć nadwagi, czy też być otyli. Dlatego, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów przechodzimy na różnego rodzaju diety lub ruszamy się. To właśnie ruch jest podstawowym czynnikiem niezbędnym w odchudzaniu. Dobrym sposobem na ruch jest uprawianie sportu. Najlepszy będzie taki na świeżym powietrzu np. biegi, jogging, jazda na rowerze lub rolki. Uprawianie sportu to nie tylko wysiłek fizyczny, ale i przyjemność.

Niestety nie zawsze możemy pozwolić sobie na uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Przeszkodą najczęściej jest zmienna pogoda albo też zwyczajnie brak czasu z naszej strony. Dlatego znalazłam świetne rozwiązanie, jakim jest zakup bieżni do domu. Dzięki niej będziemy mogli ćwiczyć o każdej porze, a przede wszystkim niezależnie od pogody. I właśnie w tym momencie musimy dokonać właściwego wyboru. A mianowicie, która bieżnia będzie lepsza – elektryczna, czy magnetyczna?

Po pierwsze muszę wspomnieć, że niezależnie, czy będziemy ćwiczyć na bieżni elektrycznej, czy magnetycznej uzyskamy odpowiednie efekty. Te dwie bieżnie różnią się tylko mechanizmem zasilania.

I tak oto bieżnia elektryczna jak sama nazwa wskazuje zasilana jest prądem elektrycznym. Ma wbudowany silnik o odpowiedniej mocy. Dlatego dzięki temu możemy dostosować prędkość bieżni do wskazanego przez nas tempa biegania.

Natomiast bieżnia magnetyczna pozbawiona jest zasilania elektrycznego. Zaczyna działać pod wpływem naszych mięśni. Dlatego ćwiczenia na bieżni magnetycznej wymagają nie tylko rozruszania naszych mięśni nóg, ale także rozruszania taśmy bieżni. Dokonując wyboru, co do rodzaju bieżni, który powinniśmy zakupić należy także wspomnieć o ich cenie. Z całą pewnością bieżnia elektryczna będzie droższa od bieżni magnetycznej i to ze względu na zasilanie.

Jak wynika z powyższego to my sami musimy dokonać wyboru, którą bieżnię chcemy mieć u siebie w domu. Obie bieżnie na pewno dadzą odpowiednie efekty, a różnią się jedynie ceną.