Na co zwrócić uwagę kupując bieżnię biegową

Osoby chcące zachować piękną sylwetkę nie powinny rezygnować z ćwiczeń. Bieganie to najlepszy sposób na zgubienie zbędnej tkanki tłuszczowej. Bieżnia jest urządzeniem, dzięki któremu możemy ćwiczyć bez względu na pogodę. Dobrym rozwiązaniem jest zakupienie takiego sprzętu.

bieżnia 2

źródło: www.hegen.com.pl

Zalety posiadania bieżni

Dzięki posiadaniu bieżni w domu możemy ćwiczyć kiedy tylko mamy na to czas i ochotę. Nic ani nikt nie przeszkadza nam w odbywaniu treningu. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie czasu, gdyż nie przedzieramy się zatłoczonymi ulicami by skorzystać z bieżni na siłowni.

Ćwicząc na siłowni, często musimy czekać aby zwolniła się jakaś bieżnia. Oprócz tego jesteśmy skazani na wdychanie nieprzyjemnych zapachów, które są czymś normalnym na każdej siłowni.

Oprócz tego w takim miejscu jest wiele ludzi, którzy się przyglądają naszemu treningowi. Niektórzy potrafią być nieuprzejmi i niepotrzebnie nas krytykują. Oczywiście takie zachowania nie są codziennością ale zdarzają się takie przypadki. Dla tego bieżnia w domu byłaby dla mnie najlepszym rozwiązaniem.

Dzięki posiadaniu bieżni ćwiczę jak chcę, takim tempem jakie mi najbardziej odpowiada i nie muszę czekać aż zwolni się sprzęt.

Na co zwrócić uwagę dokonując wyboru bieżni?

  • Cena

Co raz częściej zakupujemy bieżnie do domu. Dzięki temu zjawisku, ceny tego urządzenia spadają, przez co są bardziej dostępne dla większej ilości społeczeństwa.

Dobra bieżnia nie musi być droga – sprawdź >>

  • Transport

Bieżnia ma niestandardowe wymiary, przewinienie jej samochodem z pewnością sprawiłoby nam duże problemy. Aby tego uniknąć należy zapytać o możliwość dowozu bieżni do domu.

bieżnia 4

źródło: www.hegen.com.pl

 

  • Długość pasa bieżni

Jest to ważna kwestia. Ponieważ nie może nam zabraknąć miejsca do biegania. Tutaj warto stosować zasadę im wyższy biegacz tym dłuższy pas bieżni. Jeżeli mamy wzrost powyżej 170 cm powinniśmy szukać bieżni z pasem 140 cm długości i 45 cm szerokości.

  • Waga

Przed zakupieniem bieżni należy się zważyć, ponieważ każda bieżnia ma dopasowany limit wagi osoby która będzie ten sprzęt użytkować.

  • Moc silnika

To od niej zależy możliwość wykonywania danych ćwiczeń.

  • 2 KW – bieżnie z taką mocą nadają się jedynie do truchtu i marszu.
  • Powyżej 2 KW – większa moc silnika pozwala na ćwiczenie biegów na bieżni.
  • Amortyzacja

Dzięki odpowiedniej amortyzacji uchronimy stawy przed kontuzjami. Ochrona stawów wzrasta wraz z jakością elastomerów pod blatem bieżni. Ich ilość oraz jakość jest bardzo ważnym czynnikiem.

Tutaj przedstawiłam podstawowe elementy na które warto zwrócić uwagę, inne ciekawe funkcje bieżni znajdziecie w artykule Wyposażenie bieżni treningowej.