Wyposażenie bieżni treningowych

Bieżnia treningowa może być wyposażona w wiele ciekawych funkcji. To ile jest ich zawartych w danym sprzęcie zależy przede wszystkim od ceny. W tym materiale znajdziecie najciekawsze funkcje bieżni biegowych.

składanie

żródło: www.hegen.com.pl

Składanie bieżni

Bieżnia, to urządzenie, które wymaga sporej ilości wolnego miejsca. W sklepach można trafić na składane bieżnie wyposażone w systemy wspomagające proces rozkładania i składania. To są bardzo przydatne funkcje, które pozwolą nam zaoszczędzić trochę miejsca w mieszkaniu. Niektóre modele są wyposażone również w kółka transportowe, ułatwiające przesuwanie sprzętu.

Mierzenie tętna

Posiadanie takiego programu w bieżni to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki niemu wiemy kiedy powinniśmy zakończyć trening bądź zrobić sobie przerwę. W różnych miejscach może być umieszczony przyrząd pomiarowy, znajdziemy go w poręczach, w pasie na klatkę piersiową, możliwe jest również mierzenie tętna przy pomocy małego urządzenia wkładanego w ucho. Dzięki takiemu programowi z pewnością poczujemy się bezpieczniej. Nasze serce będzie pod kontrolą.

bieganie na bieżni

Możliwość ustawiania nachylenia pasa

Taka funkcja pozwoli na odpowiednie dostosowanie bieżni do naszych potrzeb. Jeżeli chcemy zrobić podbieg możemy ustawić bieżnię pod kątem, jej nachylenie może sięgać nawet do 20 stopni. Zdecydowanie jest to bardzo dobre rozwiązanie dla bardziej wymagających biegaczy.

Wybór programu treningowego

Ułatwiają dobór ćwiczeń do kąta nachylenia bieżni. Ułatwiają nasz trening, ponieważ podsuwają nam wiele propozycji treningowych. Tutaj możemy ustawić ćwiczenia Cardio, spalające tłuszcz czy regenerujące. Dzięki kontroli szybkości tętna następuje automatyczny dobór prędkości do stanu organizmu.

konsola

źródło: www.hegen.com.pl

Konsola

Takie urządzenie znajdziemy w każdym rodzaju bieżni, to dzięki niemu możemy ustawić nachylenie bieżni, prędkość czy odpowiedni program treningu.

Głośniki do odtwarzania muzyki

Dzięki podłączeniu np. mp3 do bieżni mamy możliwość słuchania muzyki, która może działać na nas motywująco.