Dzięki tym gadżetom twój trening będzie jeszcze bardziej przyjemny

Bieganie w terenie jest bardzo przyjemne, dookoła ciągle się coś dzieje, zmienia się nasze otoczenie. Zimą ze względów zdrowotnych, chcąc uniknąć różnych niebezpiecznych kontuzji lepiej biegać na bieżni w fitness, siłowni lub w domu. Niestety ta forma jest dosyć monotonna, na szczęście rozwój techniki umożliwia nam urozmaicenie tej czynności.

Na podstawowym wyposażeniu każdego biegacza są wygodne buty i ubranie, które daje dużo swobody.

Oto kilka innych gadżetów, które ułatwiają życie i umilają czas biegacza:

puls2

Pulsometr

To urządzenie umożliwia ciągłą obserwację na szybkości pracy serca. Jest to bardzo przydatne urządzenie, dzięki niemu wiemy kiedy powinniśmy przerwać trening. Jego ceny zależą od firmy, możemy znaleźć różne ceny od czterdziestu złotych do nawet czterystu.

słuchawki dla biegaczy

Słuchawki i mp3 dla biegaczy

Muzyka jak wiadomo łagodzi obyczaje i wpływa pozytywnie na nasz nastrój. Odpowiednia muzyka może działać na nas motywująco. Zwykłe słuchawki mogą wypadać nam z uszu i prawdopodobnie będzie nas irytowało ciągłe ich wkładanie. Natomiast słuchawki dla biegaczy mają specjalny kształt, dzięki czemu mocno trzymają się ucha i nie musimy jej ciągle poprawiać. Istnieje wiele modeli skonstruowanych z myślą o ludziach kochających ten sport. Nie ma jednego najlepszego typu, który pasował by wszystkim. Trzeba wybrać model najbardziej dla siebie odpowiedni.

Opaski biodrowe na napoje

Uzupełnianie płynów podczas dużego wysiłku jest niezwykle ważne, dlatego niezwykle przydatne są opaski na biodra, wyposażone w kieszeń na bidon.

kamizelka

Odblaskowe kamizelki

Bardzo ważny element dla osób, które lubią biegać wieczorami. Dzięki niemu są widoczni z dużej odległości oraz bardziej bezpieczni.

Kamizelki z kieszeniami

Lekkie, przewiewne kamizelki z elementami odblaskowymi i kieszeniami do których możemy włożyć klucze, dokumenty czy mp3 kupimy już od 200 złotych na różnych aukcjach internetowych.

Zegarek ze stoperem

Dzięki niemu możemy zmierzyć ile czasu zajęło nam pokonanie danego odcinka.