Jak wybrać jesienną kurtkę do biegania?

W dzisiejszych czasach większość z nas stara się prowadzić zdrowy tryb życia. Aby tak było, zdrowo i prawidłowo się odżywiamy, ćwiczymy i uprawiamy sport. Jedną z takich aktywności fizycznych jest właśnie bieganie. Zbliża się jesień, więc sprawdźcie z nami, jak wybrać odpowiednią kurtę do porannego treningu.

Źródło: pixabay.com

Biegać w ciepłej porze roku to sama przyjemność, natomiast już bieganie w okresie jesienno – zimowym nie należy do najłatwiejszych zadań. Mimo tego nie rezygnujemy z tej przyjemności, bo skoro wiosną i latem biegaliśmy, to jesienią i zimą też damy  radę. Nie będzie nam straszny, ani deszcz, ani śnieg. Dlatego Jeżeli mimo wszystko jesteśmy amatorami przemierzania kolejnych kilometrów to w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o odpowiednią kurtkę do biegania. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje kurtek jesiennych do biegania. Są to m.in.: kurtka przeciwdeszczowa i kurtka przeciwwiatrowa.

  • Tak więc kurtka przeciwwiatrowa, jak sama nazwa wskazuje chroni nas od wiatru i dobrze oddycha. Jest tak, gdyż sama w sobie nie ma żadnego ocieplenia, lecz chroniąc ciało przed wiatrem zatrzymuje także nieco ciepła od środka. Najczęściej taką kurtkę będziemy używali wiosną i jesienią jako drugą warstwę.

Źródło: pixabay.com

  • Natomiast drugi rodzaj kurtki jesiennej do biegania to kurtka przeciwdeszczowa. Jej celem jest oczywiście ochronić nas przed deszczem i wiatrem przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej oddychalności. Taka dobra kurtka przeciwdeszczowa powinna posiadać kaptur i membranę.
Mam nadzieję, że ten krótki artykuł, choć trochę rozjaśnił Wam w głowie i już wiecie, jakiej kurtki jesiennej do biegania potrzebujecie. Otóż ze względu na tak różne warunki pogodowe w naszej strefie klimatycznej, dobra kurtka do biegania to jeden z najważniejszych elementów dobrze zaopatrzonej szafy biegacza.