Po jakim czasie widać efekty biegania?

W dzisiejszych dniach stawiamy na szybkie i łatwe drogi, które pomogą nam osiągnąć określony cel, dlatego też decydując się nawet na ćwiczenia, zadajemy sobie pytanie, jak szybko dana aktywność pomoże nam osiągnąć wymarzony cel? Po jakim więc czasie widać efekty biegania?

źródło: pixabay.com

Bieganie jest aktywnością, która w szybki sposób pozwala nam zrzucić zbędne kilogramy. Jest to także dość wymagająca aktywność, dlatego tak wiele osób szybko traci zapał i znacznie zmniejsza intensywność swoich treningów. Widoczne efekty mogą być bardzo szybko widoczne, jednak musimy pamiętać o tym, aby nasze treningi były regularne. To właśnie przede wszystkim systematyczność ma wpływ na nasze efekty. Dopiero później odpowiedni dobór sprzętu przekłada się na osiągnięcie naszych celów. Dlatego też warto wyposażyć się w bieżnię treningową, ponieważ sprzęt ten pozwoli nam na systematyczny trening oraz dobór odpowiedniego programu zgodnie z naszymi potrzebami. Model taki jak HS-1402 wyposażony jest w 15 programów, co pozwala jak najbardziej dostosować trening do naszych potrzeb. Natomiast specjalny aplikacja FITSHOW pozwala śledzić oraz zapisywać bieżące efekty na smartfonie, czy też innym urządzeniu, co przekłada się na większą motywację, a tym samym regularność ćwiczeń.

Efekty ćwiczeń na bieżni są widoczne już po miesiącu systematycznych treningów. Można to także przedstawić bardziej obrazowo tak, aby każdy zobaczył, że naprawdę warto uprawiać jogging.

Biegnąc przez 1 km – spalamy około 50 kcal – to jak dużo kalorii spalimy, wiąże się z naszą wagą, wzrostem i wieloma innymi czynnikami. Ćwicząc 4 razy w tygodniu przez około godzinę, w pierwszych tygodniach spalamy około 500 kcal, z każdym kolejnym tygodniem spalane kalorie, coraz bardziej zwiększają się, ponieważ dzięki aplikacją takim, o których wspomnieliśmy wyżej, jesteśmy w stanie określić intensywność naszych treningów i tym samym zwiększyć ją bezpiecznie.

źródło: pixabay.com

Największym błędem, jaki popełniamy, rozpoczynając treningi, jest nastawianie się na jak najszybsze osiągnięcie celów, tak bardzo nastawiamy się na utratę tkanki, że w ogóle nie cieszymy się z tak ciekawej formy treningu, jakim jest bieganie. Szczególnie to na bieżni może być bardzo zabawne i rozwijające. Niektóre bieżnie treningowe wyposażone są w specjalne aplikacje, dzięki, którym możemy biegać po lesie, pustyni, czy też każdym innym miejscu na świecie, a tym samym podziwiać najpiękniejsze rzeczy na świecie.

Jeżeli nie jesteście nadal przekonani, sprawdźcie bieżnię treningowe dostępne w Hop-Sport.pl, zobaczcie jak wiele, mają do zaoferowania te sprzęty.

1 komentarz
  1. Biegacz 49 lat ago