Strać zbędne kilogramy, zacznij biegać na bieżni biegowej

Bieżnia biegowa to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki temu urządzeniu możemy przeprowadzać regularne treningi, które pozwolą nam na utrzymanie dobrej formy i zgrabnej sylwetki.

Bieganie to wspaniały sposób na zgubienie zbędnej tkanki tłuszczowej i poprawienie kondycji. Nie bez powodu jest tak popularne. Wiosną, latem i jesienią nie mamy problemu ze znalezieniem najlepszej trasy do biegania. Zimą lepiej nie uprawiać tego sportu na zewnątrz, podczas treningu na śniegu czy lodzie nie trudno o bolesną kontuzję. O tej porze lepiej ćwiczyć na bieżni w klubie fitness czy na siłowni. Dzięki temu unikniemy przeziębienia oraz urazów.

bieżnia

źródło: http://www.hegen.com.pl

 

W sezonie letnim, zanim zaczniemy biec potrzebna jest krótka rozgrzewka. Nie inaczej jest z biegiem na bieżni. To też jest duży wysiłek fizyczny, dlatego w tym przypadku również należy odpowiednio przygotować swoje mięśnie do intensywnych ćwiczeń. Dzięki temu unikniemy zakwasów i innych urazów.

Rozgrzewka przez bieżnią

Do każdego większego wysiłku fizycznego musimy przygotować swoje ciało aby uniknąć różnych przykrych niespodzianek. Dzięki ćwiczeniom przed biegiem przygotujemy swoje stawy, ścięgna i mięśnie do bardziej intensywnego działania.

Najlepiej rozpocząć od marszu, na początku spokojnego, co jakiś czas powinniśmy przyspieszać by w płynny sposób rozpocząć bieg. Tutaj również powinniśmy działać stopniowo. W miarę swoich możliwości możemy zwiększać tempo.

Kiedy jesteśmy dopiero początkowymi biegaczami, powinniśmy wstrzymać się od zbyt intensywnego treningu. W tym przypadku dobrze jest co jakiś czas zmieniać bieg na marsz i odwrotnie. Takie przeplatanie ćwiczeń poprawi naszą kondycję i przygotuje do dłuższego wysiłku fizycznego.

Po zakończeniu treningu nasze mięśnie również powinny być rozciągnięte. Najlepsze do tego będą ćwiczenia rozciągające na macie. Dzięki temu, na drugi dzień nie odczujemy skutków ubocznych intensywnego wysiłku.

 dieta1

Oczywiście należy pamiętać, że oprócz ćwiczeń na siłowni w utrzymaniu ładniej sylwetki jest potrzebna odpowiednia dieta.

A Ty jak gubisz zbędne kilogramy?