Trening na bieżni w celu poprawy wydolności

Bieganie jest aktywnością, która nie powinna być wykonywana w niewielu przypadkach. Sport ten możemy uprawiać niemalże w każdych warunkach pogodowych. Możemy uprawiać go na bieżni, czy też w terenie. Zobaczcie jak, musicie ćwiczyć na bieżni, chcąc poprawić swoją wydolność.

źródło: hop-sport.pl

Ćwiczenia na bieżni powinny wykonywać osoby starsze, z nadwagą, czy też te niewytrenowane. Trening na bieżni cechuje się ogólnymi plusami, które wynikają z aktywności fizycznej, powoduje także wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki niemu mamy lepsze samopoczucie, polepsza się nasza sprawności fizyczna, a przede wszystkim wydajność sercowo-naczyniowa oraz sercowo-płucna. Zwiększa się także wytrzymałość mięśni, kości oraz wiązadeł.

Podczas biegu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na postawę (głowa powinna być lekko uniesiona ku górze) i sposób poruszania się. Nogi powinny lekko zwisać w dół , a ramiona lekko rozluźnione ciągle pracować, na przemiennie z nogami przy napiętych mięśniach brzucha. Ważne jest, abyśmy biegali posuwiście i stawiali długie kroki, angażując całe stopy.

źródło: hop-sport.pl

Kiedy biegamy, aktywujemy pracę mięśni czworo i dwugłowych ud, mięśnie podudzia, łydek i pośladków. Wybierając odpowiedni program, możemy wybrać rodzaj biegu, możemy wykonywać trening ciągły bądź interwałowy. Bieżnia dzięki elektronice, po wyborze preferowanego poziomu, ustawia się automatycznie. Pozwala nam to na bieganie w zmiennych warunkach terenowych bez ryzyka wystąpienia kontuzji. Jest to możliwe dzięki zaawansowanej technologii.

Pamiętajmy aby zwrócić uwagę także na wyposażenie bieżni 🙂

Jeżeli zależy nam na lepszych i szybszych rezultatach, powinniśmy zacząć wykonywać trening wzgórkowy, choć jest trudu, naprawdę warto go wykonywać. Ćwiczenia w takiej formie pozwalają nam jednorazowo spalić o wiele więcej kalorii niż ćwiczenia na płasko ustawionej bieżni. Zwiększa się także siła mięśnia dwu i czworogłowewgo ud, pośladków oraz całej dolnej części ciała. Osoby, które nie są wytrenowane i chcą wejść na symulowaną górkę, powinny zacząć od mniejszego nachylenia, to pozwoli przygotować mięśnie do bardziej wymagającej aktywności.